KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306280

nr 1630 6280

Hans Polmar

(1927-2013), Sverige

Oljemålning, "Efter snöstormen". Signerad, daterad -64. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 140x100 cm

Hans Polmar, svensk bildkonstnär född 1927, död 2013 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 1 juli 2024
kl 18:46:12

Hans Polmar

Läs mer om Hans Polmar